Karar Bankası

Mülteci Hakları Merkezi olarak danışanlarımıza yönelik doğrudan hukuki destek faaliyetlerimiz kapsamında; uluslararası koruma ve geçici koruma prosedürlerine dair olumsuz idari kararlar ile sınır dışı etme ve idari gözetim kararlarına itiraz gibi sığınma hukuku konularında stratejik davalama çalışmaları yürütmekteyiz. Erişiminize açmaktan mutluluk ve heyecan duyduğumuz Karar Bankası veritabanımız sayesinde, Mülteci Hakları Merkezi’nin dernek faaliyetleri kapsamında takip ettiği vakalara ilişkin olumlu mahkeme kararları seçkisini, dosyalarınızda ve danışmanlıklarınızda mahkemelerin tutumuna dair bilgi vermesi ve faydalı olması ümidiyle sizlerle paylaşıyoruz.

 

Mülteci Hukuku Bilgi Platformumuza entegre ettiğimiz Karar Bankamıza üye olarak ilgili ilk derece mahkemesi, istinaf ve Anayasa Mahkemesi kararlarına kolayca ve ücretsiz şekilde erişebilirsiniz.

 

70 adet olumlu mahkeme kararı ile açılışını yaptığımız Karar Bankası düzenli olarak tarafımızca güncellenecek ve yeni kararlar içeriğe eklenmeye devam edecektir.

 

Platforma veya Karar Bankasına ilişkin herhangi bir sorunuz, geri bildiriminiz ya da öneriniz olması halinde bizlere ana sayfadaki iletişim formundan veya info@mhd.org.tr adresimizden ulaşabilirsiniz.